„Altrove“ naudoja dirbtinio intelekto modelius ir laboratorijų automatizavimą naujoms medžiagoms kurti

0


Pastaruosius porą metų naujovės vis spartėja kuriant naujas medžiagas. Ir naujas prancūzų startuolis „Altrove“ planuoja atlikti vaidmenį šiame inovacijų cikle. Giliųjų technologijų startuolis jau surinko 3,7 milijono eurų (apie 4 milijonus dolerių dabartiniais valiutų kursais).

Jei domitės naujų medžiagų kūrimu, galbūt pastebėjote, kad kelios komandos pasidalijo svarbiais laimėjimais su mokslininkų bendruomene, kai kalbama apie medžiagų prognozavimą.

„Istoriškai per pastaruosius 50 metų moksliniai tyrimai ir plėtra naujų medžiagų paieškai pažengė labai lėtai“, – „TechCrunch“ sakė „Altrove“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Thibaud Martin. Buvo keletas kliūčių. Ir svarbus buvo atspirties taškas – kaip galite numatyti, ar medžiagos, pagamintos iš kelių elementų, teoriškai gali egzistuoti?

Kai surenkate du skirtingus cheminius elementus, yra dešimtys tūkstančių galimybių. Kai norite dirbti su trimis skirtingais elementais, yra dešimtys tūkstančių derinių. Su keturiais elementais jūs gaunate milijonus galimybių.

„DeepMind“, „Microsoft“, „Meta“ ar „Orbital Materials“ komandos kūrė dirbtinio intelekto modelius, kad įveiktų skaičiavimo apribojimus ir prognozuotų naujas medžiagas, kurios gali egzistuoti stabilios būsenos. „Per pastaruosius devynis mėnesius buvo prognozuojama daugiau stabilių medžiagų nei per pastaruosius 49 metus“, – sakė Martinas.

Tačiau šios kliūties sprendimas yra tik viena lygties dalis. Gaminant naujas medžiagas neužtenka žinoti, kad gali egzistuoti naujos medžiagos. Jūs turite sugalvoti receptą.

„Receptas yra ne tik tai, ką sudedate. Taip pat apie proporcijas, kokioje temperatūroje, kokia tvarka, kiek laiko. Taigi, naujų medžiagų gamyboje yra daug veiksnių, daug kintamųjų“, – sakė Martinas.

Altrove daugiausia dėmesio skiria neorganinėms medžiagoms ir konkrečiau pradeda nuo retųjų žemių elementų. Čia yra retųjų žemių elementų rinkos galimybė, nes jų sunku gauti, jų kainos labai skiriasi ir jie dažnai atkeliauja iš Kinijos. Daugelis įmonių stengiasi mažiau pasikliauti Kinija kaip savo tiekimo grandinės dalimi, kad išvengtų reguliavimo neapibrėžtumo.

Automatizuotos iteracijos ciklo kūrimas

Bendrovė neranda naujų medžiagų nuo nulio, bet atrenka įdomius kandidatus iš visų numatytų naujų medžiagų. Tada Altrove naudoja savo AI modelius, kad sukurtų galimus šių medžiagų receptus.

Šiuo metu bendrovė išbando šiuos receptus po vieną ir gamina mažą kiekvienos medžiagos pavyzdį. Po to Altrove sukūrė patentuotą apibūdinimo technologiją, kuri naudoja rentgeno spindulių difraktometrą, kad suprastų, ar išvesties medžiaga veikia taip, kaip tikėtasi.

„Tai skamba trivialiai, bet iš tikrųjų labai sudėtinga patikrinti, ką padarėte, ir suprasti, kodėl. Daugeliu atvejų tai, ką sukūrėte, nėra būtent tai, ko ieškojote iš pradžių“, – sakė Martinas.

Čia Altrove šviečia kaip įmonės vienas iš įkūrėjų ir CTO Joonatanas Laulainenas, turintis medžiagų mokslo daktaro laipsnį ir apibūdinimo ekspertas. Startuoliui priklauso su apibūdinimu susijęs IP.

Kuriant naujas medžiagas labai svarbu mokytis iš apibūdinimo žingsnio, kad patobulintumėte savo receptą. Štai kodėl „Altrove“ nori automatizuoti savo laboratoriją, kad ji galėtų vienu metu išbandyti daugiau receptų ir pagreitinti grįžtamojo ryšio ciklą.

„Norime sukurti pirmąją didelio našumo metodiką. Kitaip tariant, grynas numatymas užtrunka tik 30 % kelio iki medžiagos, kurią tikrai galima naudoti pramonėje. Kiti 70 % apima kartojimą realiame gyvenime. Štai kodėl taip svarbu turėti automatizuotą laboratoriją, nes padidinate pralaidumą ir galite lygiagrečiai atlikti daugiau eksperimentų“, – sakė Martinas.

„Altrove“ save apibūdina kaip aparatinę AI įmonę. Ji mano, kad parduos savo naujai pagamintų medžiagų licencijas arba pati gamins šias medžiagas su trečiųjų šalių partneriais. Bendrovė surinko 3,7 mln. eurų per „Contrarian Ventures“ raundą, kuriame taip pat dalyvavo „Emblem“. Į startuolį taip pat investavo keli verslo angelai, tokie kaip Thomas Clozel (Owkin generalinis direktorius), Julien Chaumond (Hugging Face CTO) ir Nikolaj Deichmann (3Shape įkūrėjas).

Startuolis semiasi įkvėpimo iš biotechnologijų įmonių, kurios kreipėsi į dirbtinį intelektą ieškodamos naujų vaistų ir gydymo būdų, tačiau šį kartą naujoms medžiagoms. „Altrove“ planuoja iki metų pabaigos sukurti savo automatizuotą laboratoriją ir per 18 mėnesių parduoti pirmąjį turtą.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -