„SpaceX“ sudarė 843 mln. USD vertės NASA sutartį dėl išskleidimo TKS 2030 m

0


NASA pasirinko „SpaceX“, kad sukurtų erdvėlaivį, kuris 2030 metais išskris aplink Tarptautinę kosminę stotį – sutarties vertė siekia net 843 mln. USD, trečiadienį paskelbė agentūra.

TKS artėja prie savo eksploatavimo pabaigos, o kai įkaista naujų, komerciškai valdomų kosminių stočių planai, dešimtmečio pabaigoje teks saugiai atsikratyti tos, nuo kurios visa tai prasidėjo.

Kol kas buvo paskelbta nedaug informacijos apie JAV „Deorbit Vehicle“, kaip NASA vadina. Tačiau NASA patikslino, kad transporto priemonė skirsis nuo „SpaceX“ kapsulės „Dragon“, kuri pristato krovinius ir įgulą į stotį, ir kitų agentūrai paslaugas teikiančių transporto priemonių. Skirtingai nuo šių transporto priemonių, kurias gamina ir eksploatuoja „SpaceX“, NASA perims JAV „Deorbit Vehicle“ transporto priemonės nuosavybės teisę ir naudos ją per visą savo misiją.

Ir transporto priemonė, ir TKS grįš į atmosferą, o viena didžiausių „SpaceX“ užduočių yra užtikrinti, kad stotis sugrįžtų taip, kad nekiltų pavojaus jokioms apgyvendintoms vietovėms.

Apie JAV „Deorbit Vehicle“ paleidimo sutartį bus paskelbta atskirai.

NASA ir jos partneriai vertino, kaip panaudoti rusišką erdvėlaivį „Roscosmos Progress“ išskridimo iš orbitos misijai atlikti, tačiau tyrimai parodė, kad manevrui iš orbitos reikia naujo erdvėlaivio. Už saugų stoties žūtį atsako penkios TKS veikiančios kosmoso agentūros – NASA, Kanados kosmoso agentūra, Europos kosmoso agentūra, Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra ir Valstybinė kosmoso korporacija „Roscosmos“, tačiau neaišku, ar ši sutarties suma yra moka visos šalys.

„TechCrunch“ susisiekė su NASA, kad gautų daugiau informacijos, ir mes atnaujinsime šį įrašą, jei išgirsime.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -