„Space VC“ uždaro 20 mln. USD fondą II, kad galėtų padėti pasienio technologijų įkūrėjams nuo nulinės dienos

0


Praėjo laikai, kai kosmosas ir gynyba buvo laikomi iš esmės prieštaraujančiais rizikos investicijoms. Dabar didžiausios šalies rizikos kapitalo įmonės išmeta didesnes savo pinigų dalis už vadinamuosius kietųjų technologijų startuolius ankstyviausiuose etapuose. Dėl to kai kurie pramonės atstovai suabejojo, ar mažesnės investuojančios parduotuvės sugebės neatsilikti nuo firmų, apsiginklavusių daugiau sausų miltelių.

Ne Jonathanas Lacoste'as, Space VC, Ostine įsikūrusio mikrofondo, investuojančio į pažangiausias technologijas, solo GP. Jis ką tik uždarė 20 milijonų dolerių vertės fondą II, remdamasis prielaida, kad vis dar yra didelių galimybių specializuotoms įmonėms ankstyviausiuose etapuose, nepaisant didėjančio kelių etapų fondų konsolidavimo ir didėjančio jų dalyvavimo pramonės startuoliuose išankstinio paleidimo ir paleidimo etapuose.

„Mes investuojame nulinę dieną, dažnai kai steigėjai tik pradeda įmones“, – sakė jis. „Yra daug daugiau galimybių naujam fondui, kuris yra specializuotas, daryti įtaką išankstinio investavimo metu, nei surinkti A serijos fondą ir konkuruoti su visais gerai žinomais fondais, kurie gali investuoti į tas kategorijas.

Įėjimas labai anksti, „nulinę dieną“, kaip sakė Lacoste, yra kertinis „Space VC“ strategijos akmuo. Jis sakė, kad kitaip – ​​laukti, kol įmonės bus įkurtos, o tada, pavyzdžiui, vertinti jų pradžią kaip be švino patikrinimą – greičiausiai bus nesėkmės receptas.

Kitas „Space VC“ griovys yra labai įsitikinęs – 20 milijonų dolerių atiteks tik 15–16 įmonių, o čekių dydis yra nuo 500 000 iki 1 milijono dolerių. Tam tikrais atžvilgiais ši strategijos dalis yra labiau priešinga nei bet kas kita, nes paprastai suprantama, kad VC reglamentuoja galios įstatymo principas. Tačiau maži fondai tiesiog neturi finansinio pralaidumo, kad galėtų žaisti skaičių žaidimą, ypač kai didesni fondai gali sau leisti siūlyti vertinimus.

Lacoste pripažino, kad fondo kainas retkarčiais nustato didesnė kelių etapų įmonė, kuriai 50 % kainų skirtumas yra nereikšmingas. Jis sakė, kad dažnai verslininkas turi nuspręsti dėl savo pradinio turo dydžio.

„Tikrai pasitaiko atvejų, kai manau, kad steigėjas gali pasirinkti du būdus: surinkti 2 mln. USD išankstinį paleidimą, uždaryti vyriausybės finansavimą, pritraukti pradinį klientų pritraukimą, sukurti MVP labai menkiu būdu ir tada surinkti daug didesnį turą. – ir tai darant, vengiant didesnio skiedimo anksti – arba didesnio raundo iškėlimas iš vartų“, – sakė jis. „Man, kaip VC, sunku pasakyti, kad vienas yra teisingas būdas, palyginti su kitu. Bet aš tiesiog nuoširdžiai tikiu, kad kapitalas yra suvaržytas, menkas ir susikaupęs […] paprastai lemia sveikesnius įpročius, daugiau įmonių ir geresnių rezultatų.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad portfelio bendrovės „True Anomaly“ ir „Castelion“ surinko palyginti nedidelius pradinius turus, o abi baigė didesnius turus, kuriuose dalyvavo didelės daugiapakopės įmonės. (Space VC parašė pirmąjį Castelion patikrinimą, taip pat pirmąjį patikrinimą į Array Labs ir JK įsikūrusią Space Forge.)

Ne visi mano, kad ši strategija nugalės. Jai Malikas, buvęs solo į smulkią pramonę orientuoto fondo Countdown Capital GP, šių metų pradžioje sukėlė bangas, kai laiške paskelbė apie savo planą grąžinti likusią antrojo fondo dalį LP. Laiške jis teigė priėmęs sprendimą nutraukti veiklą, nes mažesnėms įmonėms tikimybė gauti reikiamos grąžos yra tokia maža.

Lacoste aiškiai mano, kad taip nėra. Nors jis nekalbėjo konkrečiai su Countdown, jis sakė, kad jo įmonė siekia suteikti daugiau vertės: klientų pristatymas, kapitalo pristatymas potencialiems partneriams, galintiems vadovauti A serijai ar vėliau, ir steigėjų, kurie kuria panašų tinklą, tinklą. bendrovė. Ankstyviausiuose etapuose įmonė taip pat gali būti „garsi lenta“ verslininkams ar net kariniams veteranams ar žmonėms už sektoriaus ribų, norintiems pereiti prie kosmoso ir gynybos, sakė jis.

„Aš matau galimybę išankstiniams fondams būti kūrimo ir pradžios stadijoje, būti skambia lenta, siūlyti verslininkams pramonės ryšius, kurie padėtų įtvirtinti tas idėjas. Čia mes praleidžiame daug laiko ir manau, kad tokios specializuotos įmonės kaip mūsų turi daug galimybių konkuruoti šiose srityse.

Didesni statymai po trejų metų

Lacoste investavo į kosmosą ir gynybą netradiciniu keliu. Didžiąją savo paauglystės dalį jis praleido žaisdamas elitinėse ledo ritulio komandose, o paskui su kai kuriais Bostono koledžo klasės draugais įkūrė verslo remiamą programinės įrangos kompaniją „Jebbit“. (Jis metė studijas po trijų semestrų, kad pradėtų verslą visu etatu.) Jie pasitraukė po to, kai 2022 m. pradžioje juos nusipirko milijardieriaus Roberto F. Smitho „Vista Equity Partners“.

Klausimas „kas toliau?” atrodė didelis.

„Manau, kad mano sąžiningas vertinimas yra toks, kad man trūko poveikio ir, būdamas antrosios 20-ies, pradėjau abejoti, kaip norėčiau praleisti ateinančius kelis dešimtmečius“, – sakė jis. „Intelektualiai man, nors buvau duomenų infrastruktūroje [and the] programinės įrangos pasaulyje jau beveik dešimtmetį, ne ten būčiau sukūręs savo karjeros kelią. Mane daug labiau domino vyriausybė ir užsienio politika, gynyba ir kosmoso bei pasienio technologijos.

„Kai turėjau laiko ir išteklių, žinojau, kad ketinu įšokti į pramonę. Klausimas buvo kaip“.

Jis įžvelgė rinkos spragą: vaidmenį buvusiam įkūrėjui, tapusiam investuotoju, kuris labai anksti galėjo investuoti į giliai technines sritis, į kurias VC dar tik pradėjo atkreipti dėmesį. Pirmąjį fondą jis surinko 2021 m. pradžioje ir nedelsdamas pradėjo investuoti kapitalą.

Nors II fondas yra daug didesnis už I fondo 3 mln. JAV dolerių poziciją, o kapitalo rinkos yra daug sunkesnės, jis teigė, kad apskritai šį kartą pritraukti lėšų buvo lengviau. Norint surinkti pirmąjį fondą, reikėjo paprašyti ribotos atsakomybės partnerių, kad jie lažintųsi dėl jo vizijos ir jo asmens – tuo metu jis neturėjo jokios patirties.

„Kilo keletas klausimų, kodėl šis programinės įrangos įkūrėjas mano, kad gali ateiti ir dominuoti ankstyvosiose kosmoso ir gynybos srityse? Tuo metu tai buvo teisingas klausimas. Taigi I fondui buvo sunku, net esant laisvesnėms kapitalo rinkoms, buvo sunku atsakyti į šį klausimą nepasakant: „Pasitikėk manimi ir leisk mano veiksmams kalbėti daugiau, nei pasakytų mano žingsnis“.

„Fund II“ pagrindinis LP yra fondų fondas „Nomads“, priklausantis „Hummingbird Ventures“, kurio pagrindinis dėmesys skiriamas išskirtiniams besikuriantiems valdytojams. Iki to laiko, praėjus trejiems metams nuo savo kelionės ir viešųjų investicijų į penkiolika įmonių, Lacoste jaučiasi užsitarnavęs savo vietą vadinamojoje sunkiųjų technologijų ekosistemoje.

„Dabar jau ketverius metus praleidau kosmose ir gynyboje ir tikrai nebesijaučiu pašalinis. Pasiraitojau rankoves. Dirbu kartu su daugybe įmonių… ir jaučiuosi kaip tų steigėjų komandų pratęsimas. Aš nebesijaučiu programinės įrangos verslininku, kuris yra žuvis iš vandens.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -