Ši savaitė AI: OpenAI ir leidėjai yra patogumo partneriai

0


Neatsilikti nuo tokios sparčiai besivystančios pramonės kaip AI yra sudėtinga užduotis. Taigi, kol dirbtinis intelektas gali tai padaryti už jus, pateikiame patogią naujausių mašininio mokymosi pasaulio istorijų apibendrinimą kartu su reikšmingais tyrimais ir eksperimentais, kurių mes patys neapėmėme.

Beje, „TechCrunch“ netrukus planuoja išleisti AI informacinį biuletenį. Sekite naujienas. Tuo tarpu mes didiname savo pusiau įprasto AI stulpelio, kuris anksčiau buvo du kartus per mėnesį (arba tiek), kadenciją iki savaitės, todėl laukite daugiau leidimų.

Šią savaitę dirbtinio intelekto srityje „OpenAI“ paskelbė, kad pasiekė susitarimą su „News Corp“, naujuoju leidybos milžinu, mokyti OpenAI sukurtus generatyvius AI modelius pagal „News Corp“ prekės ženklų straipsnius, įskaitant „Wall Street Journal“., Finansiniai laikai ir MarketWatch. Susitarimas, kurį įmonės apibūdina kaip „kelerių metų“ ir „istorinį“, taip pat suteikia „OpenAI“ teisę rodyti „News Corp“ pagrindinio puslapio antraštes tokiose programose kaip „ChatGPT“ atsakant į tam tikrus klausimus – tikriausiai tais atvejais, kai atsakymai gaunami iš dalies arba visiškai. iš News Corp leidinių.

Skamba kaip abiejų pusių pergalė, ar ne? „News Corp“ už savo turinį gauna pinigų – daugiau nei 250 milijonų dolerių, pranešama – tuo metu, kai žiniasklaidos pramonės perspektyvos yra dar niūresnės nei įprastai. (Generatyvusis dirbtinis intelektas nepadėjo, o tai kelia grėsmę labai sumažinti leidinių persiuntimo srautą.) Tuo tarpu OpenAI, kuri įvairiais frontais kovoja su autorių teisių turėtojais dėl sąžiningo naudojimo ginčų, turi nerimauti dar vienu brangiu teismo mūšiu.

Bet velnias slypi detalėse. Atminkite, kad „News Corp“ sandoris turi pabaigos datą, kaip ir visi „OpenAI“ turinio licencijavimo sandoriai.

Tai savaime nėra „OpenAI“ nesąžiningumas. Neterminuotas licencijavimas žiniasklaidoje yra retenybė, atsižvelgiant į visų dalyvaujančių šalių motyvaciją išlaikyti atviras duris iš naujo derėtis dėl susitarimo. Tačiau tai yra šiek tiek įtartinas, atsižvelgiant į OpenAI generalinio direktoriaus Samo Altmano naujausius komentarus apie mažėjančią AI modelio mokymo duomenų svarbą.

Pasirodydamas podcast'e „All-In“ Altmanas sakė, kad „neabejotinai [doesn’t] manau, kad vyks ginklavimosi varžybos [training] duomenys“, nes „kai modeliai tampa pakankamai protingi, tam tikru momentu tai neturėtų būti skirta daugiau duomenų – bent jau ne mokymui“. Kitur jis sakė Jamesui O'Donneliui iš MIT Technology Review, kad yra „optimistiškai nusiteikęs“, kad OpenAI ir (arba) platesnė AI pramonė „ras išeitį [needing] vis daugiau treniruočių duomenų“.

Modeliai dar nėra tokie „protingi“, todėl „OpenAI“, kaip pranešama, eksperimentuoja su sintetiniais mokymo duomenimis ir ieško natūralių šaltinių visame žiniatinklyje – ir „YouTube“. Bet tarkime, kad jie vieną dieną nedaryk reikia daug papildomų duomenų, kad būtų galima tobulėti. Kur tai palieka leidėjus, ypač kai OpenAI iškrapštė visus jų archyvus?

Turiu omenyje tai, kad leidėjai ir kiti turinio savininkai, su kuriais dirbo OpenAI, yra trumpalaikiai patogumo partneriai, o ne daugiau. Pasinaudodama licencijavimo sandoriais, OpenAI veiksmingai neutralizuoja teisinę grėsmę – bent jau tol, kol teismai nuspręs, kaip sąžiningas naudojimas taikomas AI mokymų kontekste – ir švęs viešųjų ryšių laimėjimą. Leidėjai gauna labai reikalingą kapitalą. Darbas su AI, galintis rimtai pakenkti tiems leidėjams, tęsiamas.

Štai keletas kitų įdomių AI istorijų iš pastarųjų dienų:

  • „Spotify“ AI didžėjus: „Spotify“ pridėta dirbtinio intelekto didžėjaus funkcija, kuri vartotojams pristato suasmenintą dainų pasirinkimą, buvo pirmasis įmonės žingsnis į AI ateitį. Dabar „Spotify“ kuria alternatyvią to DJ versiją, kuri kalbės ispaniškai, rašo Sarah.
  • Metos AI taryba: „Meta“ trečiadienį paskelbė apie AI patariamosios tarybos sukūrimą. Tačiau yra didelė problema: jame yra tik baltieji vyrai. Tai atrodo šiek tiek kurčia, atsižvelgiant į tai, kad marginalizuotos grupės yra tos, kurios labiausiai kenčia nuo AI technologijų trūkumų.
  • FCC siūlo atskleisti AI: Federalinė ryšių komisija (FCC) paskelbė reikalavimą, kad dirbtinio intelekto sukurtas turinys būtų atskleistas politiniuose skelbimuose, bet ne uždraustas. Devinas turi visą istoriją.
  • Atsakymas į skambučius balsu: „Truecaller“, plačiai žinoma skambintojo ID paslauga, netrukus leis klientams naudoti savo dirbtinio intelekto asistentą, kad atsilieptų į telefono skambučius. savo balso dėka naujai užmegztos partnerystės su „Microsoft“.
  • Humane svarsto galimybę parduoti: „Humane“, bendrovė, kurianti daug ažiotažą sukėlusį „Ai Pin“, praėjusį mėnesį paskelbusi ne tokias žėrinčias apžvalgas, ieško pirkėjo. Pranešama, kad bendrovė kainavo nuo 750 iki 1 milijardo JAV dolerių, o pardavimo procesas yra pradiniame etape.
  • „TikTok“ kreipiasi į generatyvųjį AI: „TikTok“ yra naujausia technologijų įmonė, įtraukusi generatyvųjį AI į savo skelbimų verslą, nes bendrovė antradienį paskelbė, kad pristato naują prekės ženklams skirtą „TikTok Symphony AI“ rinkinį. Įrankiai padės rinkodaros specialistams rašyti scenarijus, kurti vaizdo įrašus ir pagerinti dabartinį reklaminį turtą, praneša Aisha.
  • Seulo AI viršūnių susitikimas: AI saugos aukščiausiojo lygio susitikime Seule, Pietų Korėjoje, vyriausybės pareigūnai ir dirbtinio intelekto pramonės vadovai sutarė taikyti elementarias saugos priemones sparčiai besikeičiančioje srityje ir sukurti tarptautinį saugos tyrimų tinklą.
  • „Microsoft“ AI kompiuteriai: Šią savaitę vykusioje kasmetinėje kūrėjų konferencijoje „Build“ per keletą pagrindinių pranešimų „Microsoft“ pristatė naują „Windows“ įrenginių (ir „Surface“ nešiojamųjų kompiuterių), vadinamų „Copilot+“ asmeniniais kompiuteriais, seriją, taip pat generuojančias dirbtinio intelekto funkcijas, pvz., „Recall“, kurios padeda vartotojams rasti programas, failus ir kt. turinį, kurį jie žiūrėjo praeityje.
  • OpenAI balso nesėkmė: „OpenAI“ pašalina vieną iš „ChatGPT“ teksto į kalbą funkcijos balsų. Vartotojai pastebėjo, kad balsas, vadinamas Sky, buvo klaikiai panašus į Scarlett Johansson (kuri anksčiau vaidino dirbtinio intelekto personažus) – o pati Johansson paskelbė pareiškimą, kad ji pasamdė advokatą, kad paklaustų apie „Sky“ balsą ir gautų tikslios informacijos apie tai, kaip jis buvo sukurtas. .
  • JK autonominio vairavimo įstatymas: JK taisyklės dėl autonominių automobilių dabar yra oficialios po to, kai jie gavo karališkąjį sutikimą, o tai yra galutinis guminis antspaudas, kurį bet kokie teisės aktai turi patvirtinti, kad jie būtų įtraukti į įstatymus.

Daugiau mašininio mokymosi

Keletas įdomių su AI susijusių tyrimų, skirtų jums šią savaitę. Vaisingas Vašingtono universiteto mokslininkas Shyanas Gollakota vėl smogė poromis triukšmą slopinančiomis ausinėmis, kurias galite paskatinti užblokuoti viską, išskyrus asmenį, kurio norėtumėte klausytis. Nešiodami ausines, paspaudžiate mygtuką žiūrėdami į asmenį, ir jis atrenka balsą, sklindantį iš tos konkrečios krypties, naudodamas tai klausos pašalinimo varikliui įjungti, kad būtų išfiltruotas foninis triukšmas ir kiti balsai.

Tyrėjai, vadovaujami Gollakota ir kelių absolventų, vadina sistemą Target Speech Hearing ir pristatė ją praėjusią savaitę konferencijoje Honolulu. Naudinga ir kaip pritaikymo neįgaliesiems įrankis, ir kaip kasdienė parinktis, tai tikrai yra funkcija, kurią galite pamatyti vienoje iš didelių technologijų įmonių, vagiančių naujos kartos aukščiausios klasės skardines.

EPFL chemikai yra aiškiai pavargę nuo 18 užduočių atlikimo, nes vietoje jų jie paruošė modelį ChemCrow. Ne IRL dalykai, tokie kaip titravimas ir pipetavimas, o darbų planavimas, pavyzdžiui, literatūros persijojimas ir reakcijos grandinių planavimas. Žinoma, „ChemCrow“ ne tik daro viską už tyrėjus, bet veikia kaip natūralios kalbos sąsaja visam rinkiniui, naudojant bet kurią paieškos ar skaičiavimo parinktį, jei reikia.

Vaizdo kreditai: EPFL

Pagrindinis darbo autorius, demonstruojantis ChemCrow, sakė, kad jis yra „analogiškas žmonių ekspertui, turinčiam prieigą prie skaičiuotuvo ir duomenų bazių“, kitaip tariant, absolventui, todėl tikiuosi, kad jie galės dirbti ką nors svarbesnio arba praleisti nuobodžias dalis. Šiek tiek primena Coscientist. Kalbant apie pavadinimą, tai „kadangi varnos gerai naudoja įrankius“. Pakankamai gerai!

„Disney Research“ robotai sunkiai dirba, kad jų kūriniai judėtų tikroviškiau, nereikėtų rankomis animuoti visų judesių galimybių. Naujame dokumente, kurį jie pristatys SIGGRAPH liepos mėn., parodytas procedūriniu būdu sukurtos animacijos derinys su menininko sąsaja, skirta ją koreguoti. Visa tai veikia su tikru dvikoju robotu (Groot).

Idėja yra ta, kad galite leisti menininkui sukurti judėjimo tipą – šokinėjantį, standų, nestabilų – ir inžinieriams nereikia įgyvendinti kiekvienos detalės, tiesiog įsitikinkite, kad ji atitinka tam tikrus parametrus. Tada jį galima atlikti skrendant, o siūloma sistema iš esmės improvizuoja tikslius judesius. Tikėkitės tai pamatyti po kelerių metų „Disney World“…Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -