Rohlik surinko 170 mln. USD, kad galėtų plėsti maisto prekių pristatymą Europoje ir parduoti savo technologijas kitiems

0


Naujų bakalėjos prekių pristatymo įmonių salotų dienos baigėsi, tačiau tie, kurie išliko kurso ir sukūrė įmones, kurios mato pelną, vis dar yra čia ir trokšta didesnio augimo. Penktadienį vienas iš tų gyvųjų – Čekijos bakalėjos prekių pristatymo įmonė „Rohlik“ – paskelbė apie 170 mln.

Rohlik – čekiškai reiškia „kepėjas“ (taip pat ir nedidelį vyniotinį, kurį kepėjas gali pagaminti) – siekė išskirti skirtingą poziciją. Jos tikslas buvo valdyti mažesnius sandėlius ir užmegzti ryšius su vietiniais gamintojais ir pardavėjais, pvz., mėsininkais ir žuvies pardavėjais, o ne atkurti tai, ką didelis prekybos centras gali parduoti internetu (ar iš tikrųjų atsargas fizinėje parduotuvėje). Atsižvelgiant į jo pavadinimą Rohlik, jis kepa duoną savo platinimo centruose.

„Norėdami pakeisti Rohlik, turėtumėte sukurti penkias skirtingas parduotuves“, – interviu „TechCrunch“ sakė Tomášas Čupras, „Rohlik“ generalinis direktorius ir įkūrėjas. Paslauga siūlo apie 17 000 SKU, kurių pristatymo laikas yra 1–2 valandos nuo užsakymo.

Rohlik teigė, kad 2023 m. ji aptarnavo 800 000 klientų. Dabar planuojama panaudoti naują finansavimą savo modeliui plėsti Europoje – per ateinančius šešerius metus planuojama pradėti veiklą dar 10 miestų.

Kartu su paslaugų plėtra, ji nori padidinti savo technologiją, kuri apima logistikos ir analizės programinę įrangą; ir rūšiavimo bei rinkimo robotika – licencijuojant ją kitiems pristatymo žaidėjams, kad jie galėtų kurti savo vietinius tinklus ir pristatymo operacijas pagal tai, ką sukūrė Rohlik. Čupras teigė, kad vėliau šiais metais pradės savo technologijų platformos licencijavimo iniciatyvą.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) yra pagrindinis investuotojas paskutiniame Rohliko ture, kuriame taip pat dalyvauja ankstesni rėmėjai Sofina, Index Ventures, Quadrille ir TCF Capital, taip pat Europos investicijų bankas (EIB) pagal jo skalę. Iniciatyva. EIB dalis yra skola, pasak Čupro, kuris ją apibūdino kaip visos sumos „mažumą“.

Čupras atsisakė pateikti turo vertinimą, bet, kaip mes suprantame, jis yra didesnis nei ankstesni vertinimai, bet mažesnis nei 2 mlrd. Tam tikromis aplinkybėmis paskutinis didelis Rohliko surinktas finansavimo etapas buvo 2022 m., o dabar žinoma, kad jis yra maždaug 1,3 mlrd. USD išankstinio įvertinimo. Bendra suma, kurią startuolis surinko akcijomis ir skolomis, dabar artėja prie 800 mln.

Ši naujausia finansavimo injekcija ateina sunkiu metu bakalėjos prekių pristatymo versle. COVID-19 pandemijos piko metu porą metų buvo skiriamas didelis dėmesys, finansavimas ir pristatymo paslaugų naudojimas, todėl šimtai milijonų dolerių finansavimo buvo nukreipti į skirtingus verslo modelio pokyčius, ypač tuos, kurie atrodė ypač romaną (pvz., „momentinio“ pristatymo paleidimas). Investicinės bendrovės „AgFunder“ duomenimis, vien 2021 m. buvo investuota beveik 19 mlrd. USD į bakalėjos prekių pristatymo verslą.

Galbūt neišvengiamai po piko atėjo dugnas, kai daugelis pristatymo įmonių išnyko ir (arba) buvo įsigytos už centus už dolerį / svarą / eurą, kartu su daugybe atleidimų, sumažinimų ir restruktūrizavimo.

Po daugelio metų agresyvaus finansavimo ir augimo, buvęs pagrindinis žaidėjas Getir dabar daugiausia dėmesio skiria, pavyzdžiui, savo vietinei rinkai Turkijoje. Pranešama, kad JAV konkurentas „GoPuff“ praėjusiais metais sudegino 400 mln. Ir ne tik akivaizdžiausi momentiniai žaidėjai susvyruoja. Oda Norvegijoje, didelė bakalėjos prekių konkurentė, kuri taip pat agresyviai augo ir įgijo, bangomis atleido žmones ir mažino savo geografinį pėdsaką.

Netgi „Ocado“, kurį daugelis laiko auksiniu bakalėjos prekių pristatymo pasaulio standartu, sunkiai uždirbo, o partneriai pristabdė „Ocado“ varomus sandėlių projektus.

Atsižvelgiant į visą šį neramumą, Rohlikas jaučia spaudimą, bet taip pat rodo tam tikrus ženklus, kur jis gali sukurti gynybą, nes atidžiai stebi, ką daro kiti. „Aš gerai pažįstu Ocado, – pažymėjo jis, – mūsų finansų direktorius yra buvęs Ocado.

Už Čekijos Respublikos ribų įmonė, kurią Čupras apibūdina kaip „kurią 20 metų“, veikia Austrijoje, Vokietijoje (kur ji veikia kaip Knuspr, kaip parodyta aukščiau), Vengrijoje ir Rumunijoje. Jos verslo padaliniai savo vidaus rinkoje, Vengrijoje ir Miunchene dabar dirba pelningai. Rohlikas teigė, kad pajamos po COVID-19 vidutiniškai išaugo 40 proc.

Startuolis užsibrėžė tikslą iki 2024 m. pabaigos pasiekti 1 mlrd. EUR pajamų ir teigiamą pinigų srautą. Tačiau jis neatskleidžia, kokios yra jo pajamos šiuo metu, todėl negalime pasakyti, ar Rohlikas nesikankina daugiau nei gali. kramtyti.

„Pirmą kartą bendradarbiavome su Rohliku prieš trejus metus ir buvome nuolat sužavėti vadovų komandos vykdymo ir investicijų į patentuotas technologijas, automatizavimą ir didėjantį dirbtinio intelekto naudojimą visose jos veiklose“, – sakė Tamas Nagy, vienas iš investicijų į akcijas direktorius. ERPB pranešime. „Labai didžiuojamės galėdami palaikyti Rohlik augimo ir plėtros planus ateinančiais metais.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -