Kaip nustatyti tėvų kontrolę „Facebook“, „Snapchat“, „TikTok“ ir kitose populiariose svetainėse

0


Tėvų kontrolę siūlo beveik kiekvienas populiarus žiniasklaidos tinklas, tačiau daugelis tėvų apie tai nežino. Mažiau nei 10 % paauglių „Instagram“ tinkle iki 2022 m. pabaigos buvo įgalinę tėvų kontrolės nustatymus ir tik vienaženklis procentas tėvų naudojo kontrolę, teigiama anksčiau šių metų „Washington Post“ ataskaitoje.

Reaguodamos į Kongreso ir teisių grupių susirūpinimą dėl galimos žalos, kurią socialinė žiniasklaida daro jauniems vartotojams, technologijų įmonės jau seniai tvirtino, kad jų siūloma tėvų kontrolė apsaugo vaikus. Tačiau kadangi tėvų kontrolė neįjungta pagal numatytuosius nustatymus, jie mažai apsaugo vartotojus, nebent tėvai iš tikrųjų jų įgalina.

Kiekvienoje platformoje tėvų kontrolė taikoma šiek tiek skirtingai, tačiau dauguma jų pirmiausia leidžia tėvams stebėti, su kuo bendrauja jų paauglys. Kai kurios socialinės žiniasklaidos platformos žengia šiek tiek toliau, leisdamos tėvams įsikišti į tai, kaip jų paauglys naudoja programą.

Panašu, kad „TikTok“ yra platforma, suteikianti tėvams daugiausiai galimybių kontroliuoti savo paauglių naudojimą. „ByteDance“ priklausanti įmonė susidūrė su dideliu įstatymų leidėjų patikrinimu, be abejo, labiau nei bet kuri kita šio sąrašo platforma. Siekdama laimėti įstatymų leidėjus, programėlė siūlo tėvų kontrolę, kuri yra daug pažangesnė nei Instagram, Snapchat ir kitose.

Ir nors dauguma socialinės žiniasklaidos platformų siūlo tam tikrą tėvų kontrolę, kai kurios jas naudoja ilgiau nei kitos. „Meta“ jau daugiau nei dešimtmetį buvo tikrinama dėl galimo neigiamo poveikio paaugliams ir jauniems vartotojams, todėl daugelį metų ji turėjo tėvų kontrolę, o tokia platforma kaip „Discord“ galėjo skristi po radaru ir tik neseniai įdiegė tėvų kontrolę. .

Prieš pradedant valdyti, svarbu pripažinti, kad paaugliai taip pat gali kurti slaptas paskyras ir kad dauguma tėvų kontrolės socialiniuose tinkluose priklauso nuo tėvų ir jų paauglių bendravimo.

Sukūrėme šį vadovą, kad tėvams būtų lengviau naršyti ir suprasti populiarių socialinės žiniasklaidos įmonių siūlomą tėvų kontrolę, taip pat išsamiai aprašėme, kaip jos skiriasi įvairiose platformose.

Kaip veikia Instagram tėvų kontrolė

Trys „Instagram“ šeimos centro ekrano kopijos
Vaizdo kreditai: Instagramas

Meta priklausanti „Instagram“ siūlo tėvų kontrolę per savo Šeimos centro pasiūlymą. Socialinis tinklas suteikia vartotojams galimybę susikurti „prižiūrimą paskyrą“ paaugliams nuo 13 iki 17 metų. Dalyvauti turi ir paauglys, ir tėvai.

Šeimos centre tėvai ir globėjai gali prižiūrėti savo paauglio paskyrą matydami, kiek laiko jis praleidžia socialiniame tinkle. Tėvai gali įsikišti į paauglių naudojimąsi programėle nustatydami dienos laiko limitus arba įtraukdami suplanuotas pertraukas. Naudodami šią funkciją tėvai gali įsitikinti, kad jų paauglys programoje praleidžia tik tam tikrą laiką ir nenaudoja jos atlikdamas namų darbus ar mokydamasis.

Jie taip pat gali matyti savo paauglių ir sekėjų sąrašus, kad galėtų stebėti, kas gali peržiūrėti jų įrašus ir jiems pranešti. Tėvai taip pat gali matyti visas ataskaitas, kurias jų paauglys pateikė „Instagram“.

Be to, tėvai gali matyti savo paauglių paskyros privatumo nustatymus ir neskelbtino turinio nustatymus bei DM nustatymus. Jie gali aptarti šiuos nustatymus su savo paaugliu, kad būtų apsaugoti.

„TikTok“ siūlo patikimą tėvų kontrolę

Vaizdo kreditai: Tik tak

Kaip ir „Instagram“, „TikTok“ leidžia tėvams susieti savo paskyrą su paauglių paskyra, naudojant „šeimos susiejimo“ funkciją. Tai padarę tėvai gali nuspręsti, kiek laiko jų paauglys gali praleisti programoje kiekvieną dieną. Jie gali nustatyti paauglio įrenginio naudojimo laiką ir gauti suvestinę, kiek laiko paauglys praleidžia programoje.

Programa taip pat leidžia tėvams nutildyti savo paauglių tiesioginius pranešimus (pagal numatytuosius nustatymus „TikTok“ nutildo 13–15 metų paauglių pranešimus nuo 21 val. iki 8 val. ryto). Tėvai taip pat gali pasirinkti pristabdyti savo paauglių pranešimus tam tikram laikui.

„TikTok“ leidžia tėvams imtis papildomo žingsnio, kurio nedaro kitos šiame sąraše esančios platformos: tėvai gali apriboti tam tikrų tipų turinį. Jie turi galimybę pasirinkti raktinius žodžius arba žymas su grotelėmis, kad neįtrauktų konkretaus turinio iš savo paauglių kanalų „Jums ir Stebėti“. Jie taip pat gali įjungti „Ribotą režimą“, kuris automatiškai apribos paauglių galimybę matyti netinkamą ar netinkamą turinį.

Be to, tėvai gali nuspręsti, ar jų paauglys gali ieškoti vaizdo įrašų, žymų su grotelėmis ar tiesioginių vaizdo įrašų. Be to, jie gali valdyti, ar jų paauglio paskyra gali būti rekomenduota kitiems programoje. Tėvai gali nuspręsti, kas gali komentuoti jų paauglių vaizdo įrašus ir kas gali peržiūrėti jiems patinkantį turinį.

Kalbant apie DM, tėvai gali apriboti, kas gali siųsti žinutes savo paaugliui, arba visiškai išjungti tiesioginius pranešimus. Verta paminėti, kad „TikTok“ DM pasiekiami tik paskyroms, priklausančioms 16 metų ir vyresniems vartotojams.

Kaip nustatyti „Snapchat“ tėvų kontrolę

Vaizdo kreditai: Snapchat

„Snapchat“ suteikia tėvams prieigą prie „Šeimos centro“, leidžiančio jiems stebėti tam tikrą paauglių veiklą programoje. Tėvai turi susikurti savo „Snapchat“ paskyras ir susieti jas su savo paauglių paskyra.

Kai tėvai suporuoja dvi paskyras, jie gali matyti, su kuo jų vaikas draugauja „Snapchat“. Jie taip pat gali pamatyti, kam išsiuntė žinutes per pastarąsias septynias dienas. Be to, tėvai gali matyti visą sąrašą narių grupėse, kuriose jų paauglys buvo aktyvus pastarąją savaitę.

Verta paminėti, kad tėvai nemato žinučių, kuriomis pasidalino jų paauglys; jie gali matyti tik sąrašą žmonių, kuriems jų paauglys neseniai išsiuntė žinutes.

Kaip ir „TikTok“, tėvai gali apriboti savo paauglių galimybę peržiūrėti jautrų turinį „Istorijose“ ir „Spotlight“.

Jei tėvai susiduria su paskyra, dėl kurios jiems rūpi, jie gali apie tai pranešti „Snapchat“ pasitikėjimo ir saugos komandai. Tačiau, skirtingai nei „TikTok“ ir „Instagram“, tėvai negali stebėti ar apriboti daug laiko, kurį jų vaikas praleidžia programoje.

Kaip nustatyti „Discord“ tėvų kontrolę

Vaizdo kreditai: Nesantaika

„Discord“ siūlo „Šeimos centrą“, leidžiantį tėvams stebėti savo vaiko veiklą platformoje. Užsiregistravę į Šeimos centrą tėvai kas savaitę el. paštu gauna suvestinę, kurioje pateikiama informacija apie jų paauglio veiklą. Nors tėvai galės matyti, su kuriomis „Discord“ bendruomenėmis ir vartotojais kalba jų paaugliai, jie patys negalės matyti pokalbių turinio.

Tėvai gali matyti neseniai pridėtus savo paauglio draugus, įskaitant jų rodomus vardus ir avatarus. Jie taip pat gali matyti, kuriems naudotojams jų paauglys išsiuntė žinutes arba jiems skambino tiesioginiuose arba grupiniuose pranešimuose, įskaitant paskutinio pranešimo ar skambučio laiką.

Be to, tėvai gali matyti, prie kurių serverių jų paauglys prisijungė arba kuriuose dalyvavo, įskaitant serverio piktogramas ir serverio narių skaičių.

Nors „Discord“ reguliariai naudoja jauna auditorija, platforma dar visai neseniai buvo beveik neįtraukta į pokalbius apie socialinius tinklus ir jų potencialą pakenkti vaikams. Anksčiau „Discord“ galėjo sėdėti nuošalyje, kol Kongresas grojo „Instagram“, „Snapchat“, „TikTok“ ir „Facebook“. Tačiau „Discord“ buvo paprašyta duoti parodymus naujausiame Kongreso posėdyje dėl vaikų išnaudojimo.

Kaip naudoti „Facebook“ tėvų kontrolę

Vaizdo kreditai: Meta

Galbūt nustebsite pamatę „Facebook“ šiame sąraše, nes jis iš esmės žinomas kaip vyresnio amžiaus žmonių socialinis tinklas. Tačiau, nors gali atrodyti, kad paaugliai nesinaudoja „Facebook“, naujausi pranešimai rodo, kad jaunimas vis dar naudojasi „Meta“ priklausančia platforma.

Tėvai gali pasiekti „Facebook“ priežiūros valdiklius toje pačioje vietoje, kur stebi savo vaiko veiklą „Instagram“. Jie gali matyti, kiek laiko jų paauglys kiekvieną dieną praleido „Facebook“ programoje per pastarąją savaitę, taip pat vidutinį dienos laiką, praleistą per savaitę. Norėdami kontroliuoti savo paauglių laiką, praleistą programoje, tėvai gali nustatyti suplanuotas pertraukas.

Be to, tėvai gali matyti savo paauglių „Facebook“ draugus, jų privatumo nustatymus ir turinio nuostatas. Jie taip pat gali matyti paauglio užblokuotus žmones ir puslapius.

Tėvų kontrolė X

X, anksčiau žinomas kaip Twitter, yra vienintelė socialinių tinklų platforma šiame sąraše, kuri nesiūlo jokios tėvų kontrolės. Nors „Twitter“ draudžia jaunesniems nei 13 metų naudotojams prisijungti prie platformos, daugelis meluoja apie savo amžių.

Palyginti su kitomis socialinės žiniasklaidos platformomis, X paskęsta suaugusiesiems skirtame turinyje. Bendrovė taip pat sušvelnino neapykantos kurstymo kurstymo filtrus nuo tada, kai ją įsigijo Elonas Muskas, ir, palyginti su kitomis šiame sąraše esančiomis platformomis, yra daug nuolaidesnė kibernetinių patyčių ir neapykantą skatinančio turinio atžvilgiu.

Ir nors dauguma paauglių nenaudoja X, 2023 m. Pew Research tyrimas parodė, kad 23 % paauglių naudojosi socialiniu tinklu, o tai vis dar yra didelis skaičius, ypač platformoje, kuri nieko nedaro, kad juos apsaugotų. .

X, kaip ir „Discord“, galėjo skristi po radaru, kai kalbama apie Kongreso susirūpinimą dėl vaikų apsaugos internete. Tačiau šiais metais bendrovė dalyvavo Kongreso klausyme dėl vaikų išnaudojimo.

Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -