DAIR ataskaitoje duomenų darbuotojai išsamiai apibūdina technologijų pramonės naudojimą

0


Esminis duomenų apdorojimo darbas, kaip moderavimas ir anotavimas, yra sistemingai slepiamas nuo tų, kurie gauna naudos iš šio darbo vaisių. Naujas projektas iškelia išgyventos patirties duomenų darbuotojus iš viso pasaulio dėmesio centre, tiesiogiai parodydamas technologinio darbo užsienyje išlaidas ir galimybes.

Daugelis varginančių, nedėkingų ar psichologiškai žalingų užduočių buvo perduotos skurdesnėms šalims, kuriose darbuotojai mielai imasi darbo už dalelę amerikietiško ar europietiško atlyginimo. Ši darbo rinka prisijungia prie kitų „nuobodžių, nešvarių ar pavojingų“ kategorijos darbų, tokių kaip elektronikos „perdirbimas“ ir laivų ardymas. Tikėtina, kad saikingos sąlygos ar anotacijos darbo sąlygos jums nekainuos rankos ar sukels vėžį, tačiau dėl to jos nėra saugios, tuo labiau malonios ar naudingos.

„Data Worker Enquiries“ – dirbtinio intelekto etikos tyrimų grupės DAIR ir TU Berlin bendradarbiaujant – modeliuojama Marxo XIX amžiaus pabaigos darbais, nustatančiais darbo sąlygas ataskaitose, kurios yra „bendrai rengiamos ir politiškai veiksmingos“.

Visos ataskaitos yra laisvai prieinamos ir šiandien buvo pristatytos internetiniame renginyje, kuriame projekto vykdytojai apie tai diskutavo.

Nuolat besiplečiančios AI taikomosios programos yra sukurtos dėl būtinybės žmogaus žiniomis, o šios žinios iki šiol perkamos už mažiausią dolerio vertę, kurią įmonės gali pasiūlyti nepatirdamos viešųjų ryšių problemų. Kai pranešate apie įrašą, jame nepasakoma: „Puiku, mes išsiųsime tai vyrukui Sirijoje, kuriam bus sumokėta 3 centai, kad jis pasirūpintų“. Tačiau ataskaitų (ir turinio, kurio verta pateikti) apimtys yra tokios didelės, kad kiti sprendimai, išskyrus masinį darbų perkėlimą į pigias darbo rinkas, dalyvaujančioms įmonėms tikrai nėra prasmingi.

Žvelgiant į pranešimus, jie iš esmės yra anekdotiniai ir sąmoningai. Šios ataskaitos yra labiau skirtos sistemingam antropologiniam stebėjimui nei kiekybinei analizei.

Kiekybiškai įvertinus tokią patirtį, dažnai nepavyksta užfiksuoti realių sąnaudų – statistika yra tokia, kurią įmonės mėgsta trimituoti (taigi ir prašyti studijų): didesnis atlyginimas nei kitose šios srities įmonėse, darbo vietų kūrimas, perkeliamos santaupos. klientams. Retai kada minimi tokie dalykai, kaip saikingi darbuotojai, prarandantys miegą dėl košmarų ar siaučianti cheminė priklausomybė, jau nekalbant apie matavimus ir pristatymus.

Paimkite Fasica Berhane Gebrekidan ataskaitą apie Kenijos duomenų darbuotojus, kovojančius su psichinės sveikatos ir narkotikų problemomis. (Visas PDF yra čia.)

Ji ir jos kolegos dirbo „Samoje“, kuri save vadina etiškesniu duomenų apdorojimo kanalu, tačiau darbo tikrovė, kaip jį apibūdina tikrieji žmonės, yra nenumaldomas kančia ir vietos biuro paramos trūkumas.

Pranešėjo vaizdas apie moderavimo darbo erdvę Samasource mieste Kenijoje.
Vaizdo kreditai: Fasica Berhane Gebrekidan

Įdarbinti bilietams (ty pažymėtam turiniui) tvarkyti vietinėmis kalbomis ir tarmėmis, jie susiduria su nesibaigiančiu smurto, kruvinumo, seksualinės prievartos, neapykantos kurstymo ir kito turinio srautu, kurį turi peržiūrėti ir greitai „veikti“, kad jų našumas nesumažėtų. ataskaitoje teigiama, kad atlyginimas yra mažesnis nei tikėtasi. Kai kuriems tai yra daugiau nei vienas per minutę, o tai reiškia, kad per dieną jie peržiūri mažiausiai apie 500 tokių elementų. (Jei jums įdomu, kur čia yra AI, jie greičiausiai pateiks mokymo duomenis.)

„Tai visiškai gniuždo sielą. Aš mačiau blogiausius dalykus, kuriuos tik galima įsivaizduoti. Bijau, kad dėl šio darbo man visam gyvenimui bus randų“, – sakė vienas kalbintų rangovų Rahelas Gebrekirkos.

Pagalbiniai darbuotojai buvo „blogai aprūpinti, neprofesionalūs ir nepakankamai kvalifikuoti“, o moderatoriai dažnai kreipdavosi į narkotikus, kad susitvarkytų, ir skundėsi įkyriomis mintimis, depresija ir kitomis problemomis.

Kai ką apie tai girdėjome anksčiau, bet svarbu girdėti, kad tai vis dar vyksta. Yra keletas tokio tipo ataskaitų, tačiau kitos yra labiau asmeniškos arba kitokio formato.

Pavyzdžiui, Yasseras Yousefas Alrayesas yra duomenų anotatorius Sirijoje ir dirba, kad susimokėtų už aukštąjį mokslą. Jis ir jo kambario draugas kartu atlieka vizualines anotacijos užduotis, pavyzdžiui, analizuoja teksto vaizdus, ​​​​kurie, kaip jis pažymi, dažnai yra prastai apibrėžti, o klientai kelia varginančius reikalavimus.

Jis pasirinko savo darbą dokumentuoti trumpame filme, kuris vertas aštuonių minučių jūsų laiko.

Tokie darbuotojai, kaip Yasseris, dažnai yra paslėpti už daugelio organizacinių sluoksnių, jie veikia kaip subrangovai subrangovams, todėl atsakomybės ribos yra užtemdytos, jei kada nors kiltų problemų ar ieškinys.

(Paklausiau DAIR, ar dėl ataskaitų buvo imtasi kokių nors veiksmų ar atsakymo iš klientų ar šios darbo tiekėjų, ir atnaujinsiu, jei išgirsiu.)

Be jokios abejonės, yra tokių, kurie įvertins šiuos pranešimus dėl tokios kokybės, dėl kurios jie yra vertingi: jų anekdotinio pobūdžio. Tačiau nors ir lengva meluoti su statistika, anekdotai visada turi bent dalį tiesos, nes šios istorijos paimtos tiesiai iš šaltinio. Net jei tai būtų vieninteliai tuzinas moderatorių Kenijoje, Sirijoje ar Venesueloje, turinčių šias problemas, tai, ką jie sako, turėtų rūpėti visiems, kurie jais pasitiki, ty beveik visus.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -