„Boeing“ „Starliner“ įveikia nuotėkį ir variklio problemas, kad prisijungtų prie „didelio miesto danguje“

0


„Boeing“ erdvėlaivis „Starliner“ sėkmingai atgabeno du astronautus į Tarptautinę kosminę stotį, o tai yra svarbus etapas aviacijos ir kosmoso milžino siekyje sertifikuoti kapsulę reguliarioms įgulos misijoms.

„Starliner“ saugiai prisišvartavo 10.34 val. Ramiojo vandenyno laiku. Praėjus šiek tiek laiko slėgiui tarp Starliner ir stoties išlyginti, liukas atsidarė apie 12:46 val. Astronautai, skrydžio į kosmosą veteranai Butchas Wilmore'as ir Suni Williamsas, įžengė į TKS džiūgauti ir apsikabinti iš septynių jau esančių įgulos narių. Tai jau trečias jų apsilankymas stotyje, bet pirmas kartas, kai žmogus tai padarė naudodamas „Boeing Starliner“ kapsulę.

„Boeing“ ir NASA šiuo metu vykdo maždaug 10 dienų trukmės kosminio laivo „Starliner“ bandomąją misiją, kurią apėmė daugybė vėlavimų ir techninių problemų. Abu astronautai TKS praleis aštuonias dienas, kol vėl įlips į „Starliner“ ir grįš namo, kur nusileis parašiutu kur nors JAV pietvakariuose.

Nors misija buvo sėkminga, ji nebuvo be problemų. Transporto priemonėje buvo trys helio nuotėkis, iš kurių vienas buvo nustatytas dar prieš erdvėlaiviui paliekant Žemę, nors „Boeing“ teigia, kad nuotėkis nėra įgulos ar transporto priemonės saugumo problema. Be tų, penki iš 28 manevrinių stūmoklių, esančių erdvėlaivio varomojoje sistemoje, sugedo, nors „Boeing“ ir NASA sugebėjo atkurti keturis iš jų, atlikę karšto ugnies bandymus – iš esmės juos išjungę ir vėl įjungę. Šie varikliai yra labai svarbūs, nes artėjant prie stoties, jie minutėmis keičia kapsulės trajektoriją.

Variklio problema privertė du astronautus sustabdyti „Starliner“ mažiau nei 1000 pėdų atstumu nuo TKS ir sulaikyti prijungimą. Po kelių valandų po trikčių šalinimo jie buvo aiškiai prijungti prie doko.

„Malonu būti prisirišusiam prie didelio miesto danguje“, – sakė Wilmore'as „Mission Control“. „Tai puiki vieta būti“.

„Starliner“ trečiadienį paleido „United Launch Alliance Atlas V“ raketą – tai buvo pirmas kartas, kai kapsulė į kosmosą išgabeno astronautus. Ši misija yra svarbus paskutinis žingsnis prieš Starliner gali būti sertifikuotas reguliarioms astronautų gabenimo misijoms su NASA. Šiuo metu „SpaceX“ yra vienintelis šios paslaugos teikėjas, naudodamas savo „Crew Dragon“ kapsulę.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -