„Astroscale“ kosminių šiukšlių tikrinimo palydovas iš arti nufotografuoja išmestos raketos sceną

0


Astroscale kosminio šlamšto stebėjimo palydovas stulbinamu atstumu pajudėjo iki išmestos raketos viršutinės pakopos, kuri plūduriavo aplink Žemę beveik dvidešimt metų ir darydama nuotraukas stambiu planu – tai yra išankstinė objekto deorbitacija būsimoje misijoje.

Birželio 14 d. bendrovė išleido vaizdą, užfiksuotą savo palydovu vos iš 50 metrų (164 pėdų) atstumo. Tai buvo naujausias ambicingos programos, kuria siekiama galiausiai pašalinti šiukšles iš orbitos, etapas. Per šį pirmąjį kampanijos etapą Astroscale-Japan (ADRAS-J) palydovas „Active Debris Removal by Astroscale-Japan“ (ADRAS-J) demonstruoja saugaus artėjimo manevrus, vadinamus susitikimo ir artumo operacijomis, su tiksliniu objektu, taip pat gauna vaizdų ir kitų duomenų apie jį.

150 kilogramų sveriantį ADRAS-J Japonijos nacionalinė kosmoso agentūra atrinko šiam pirmajam demonstracinio komercinio šiukšlių šalinimo projekto (CRD2) etapui dar 2020 m. Astroscale taip pat buvo atrinkta antrajam projekto etapui – sutartimi, kuri buvo balandį paskelbė, kad objektas bus griebiamasi ir deorbituojamas.

ADRAS-J vasario mėnesį buvo paleista raketa „Rocket Lab Electron“. Nuo tada jis pamažu artėja prie išmetamo objekto – 11 metrų ilgio viršutinės Japonijos H-IIA raketos pakopos, kuri po paleidimo 2009 m. atsidūrė žemoje Žemės orbitoje. Pažymėtina, kad raketos pakopa nėra transliavo savo buvimo vietą, todėl Astroscale turėjo naudoti antžeminius metodus, kad surastų apytikslę savo padėtį, tada papildomus duomenis, surinktus orbitoje, kad nustatytų geriausią artėjimo trajektoriją.

Be vaizdų, ADRAS-J taip pat renka duomenis apie objektą, pvz., jo sukimosi greitį ir bendrą konstrukcijos būklę. Kitame misijos etape Astroscale siekia atlikti dar labiau kontroliuojamus artimo artėjimo manevrus, įskaitant skridimą aplink objektą, kad būtų užfiksuoti papildomi viršutinės pakopos vaizdai. Pasibaigus misijai, ADRAS-J pereis į saugią orbitą, kad išvengtų susidūrimo su kosminiu šlamštu.

Astroscale pradėjo prekiauti Tokijo vertybinių popierių biržos augimo rinkoje anksčiau šį mėnesį. Bendrovė, turinti biurus JAV, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Izraelyje, kuria erdvėlaivių rinkinį, skirtą valdyti kitus palydovus ir orbitoje skriejančius aparatus, nesvarbu, ar jie veikia, ar neveikia. Tai apima didelių palydovų, skriejančių geostacionarioje orbitoje, eksploatavimo trukmės pratęsimo paslaugas arba komercinių palydovų, skriejančių žemoje Žemės orbitoje, „eksploatavimo pabaigos“ paslaugas, kurios pasiekė savo misijos pabaigą.

„Astroscale“ „Youtube“ pasidalino papildomais ADRAS-J užfiksuotais vaizdais. Patikrinkite juos žemiau.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -