Ar „blockchain“ gali pagerinti orų prognozes? WeatherXM taip mano

0


Tikslios orų prognozės yra labai svarbios tokioms pramonės šakoms kaip žemės ūkis, jos taip pat svarbios siekiant užkirsti kelią nepalankių oro reiškinių ar stichinių nelaimių daromai žalai ir ją sumažinti. Tačiau teisingai prognozuoti yra labai sunku. Štai kodėl WeatherXM įkūrėjai pastaruosius 12 metų siekė, kad orų prognozės būtų tikslesnės.

2012 m. Manolis Nikiforakis, Stratos Theodorou ir Nikos Tsiligaridis pristatė programą, kuri leido bendruomenės nariams teikti orų naujienas. Tada jie dirbo įmonių klientų, pavyzdžiui, Atėnų oro uosto, konsultantais oro sąlygoms jautriose pramonės šakose. Dabar jie kuria WeatherXM – bendruomenės stebimų orų stočių tinklą, kuris renka ir dalijasi vietiniais orų duomenimis per sistemas, sukurtas blokų grandinėje.

Nikiforakis, WeatherXM generalinis direktorius, TechCrunch sakė, kad startuolis jau yra įdiegęs 5000 savo meteorologinių stočių daugiau nei 80 šalių. Šios stotys renka vietinę žemės orų informaciją ir jas stebi savanoriai, kuriems yra kompensuojamas „WeatherXM“ kriptovaliutų žetonas $WXM. Visi surinkti duomenys yra prieinami bet kam, kad galėtų asmeniškai nemokamai naudotis su mokamais pasiūlymais įmonėms, kurios nori juos naudoti komerciniais tikslais.

„Esame tvirti atvirojo kodo šalininkai“, – sakė Nikiforakis. „Mes tikime [WeatherXM’s mission] nėra tikslingas be bendradarbiavimo su daugybe skirtingų žmonių pusių ir patirties. Visus šiuos duomenis darome atvirai prieinamus visiems. Galite realiu laiku pamatyti, ką praneša kiekviena meteorologinė stotis.

Startuolis ką tik surinko 7,7 mln. USD A serijos turą, kuriam vadovavo „Faction“, su „Lightspeed“ susijęs ankstyvosios stadijos fondas, orientuotas į blokų grandinę, kuriame dalyvauja rizikos kapitalo įmonės, įskaitant „Borderless Capital“, „Alumni Ventures“ ir „Red Beard Ventures“, be kitų rizikos kapitalo įmonių ir kitų. investuotojų tipai. Startuolis panaudos kapitalą, kad išplėstų savo komandą ir pradės užsidirbti pinigų iš savo komercinių vartotojų.

Timas Khoury, „Faction“ partneris, sakė, kad jį patraukė investuoti į įmonę, nes ji siūlo patrauklų panaudojimo atvejį bendruomenės vykdomam „blockchain“ projektui, kuriame buvo tiek žmonių, norinčių prisijungti prie bendruomenės, tiek paklausa to, ką įmonė. gamino. Nepakenkė ir galimas TAM tikslesniams orų duomenims.

„Daugelio giluminių tinklų griūtis yra paklausa“, – sakė Khoury. „Jei nėra paklausos tam, kas iš tikrųjų yra generuojama arba gaminama, šiuo atveju negalite išlaikyti tinklo laikui bėgant.

Kaip žmogus, turintis rūsį, kuris kelis kartus buvo užtvindytas per audras, kurios nebuvo tiksliai numatytos, šis sandoris iš karto sukėlė mano susidomėjimą. Tačiau „WeatherXM“ strategijos „blockchain“ ir kriptovaliutų žetonų aspektas iš pradžių mane supainiojo.

Nikiforakis man pasakė, kad kriptovaliutų paskatų struktūra yra vienintelis būdas, kaip šis vietinis orų tinklas gali veikti. Mokant kiekvienam meteorologinę stotį prižiūrinčiam asmeniui, idėja būtų per brangi ir sudėtinga, kad ją būtų galima pritaikyti iki tokio dydžio, kurį turi pasiekti tinklas, kad jis būtų veiksmingas. Jis sakė, kad per savo pirmąją programą jie atrado, kad žmonės nori nemokamai teikti oro duomenis, todėl „WeatherXM“ struktūra yra skirta šiek tiek labiau paskatinti vartotojus.

“[Using crypto] taip pat padeda tai koordinuoti [weather stations] yra dislokuoti tose srityse, kuriose mums rūpi labiausiai, besivystančiose ir kaimo šalyse“, – sakė Nikiforakis. „Kripto atlygis veikia kaip koordinavimo įrankis. Daugeliu atžvilgių tai yra bendruomenės projektas, todėl kriptovaliuta veikia kaip valdymo įrankis. Žmonės gali balsuoti naudodami šį žetoną už sprendimus, turinčius įtakos projekto veikimui.

Prisipažinsiu, kad nesu nusiteikęs, kai kalbama apie blokų grandinę ar kriptovaliutą, šios struktūros panaudojimas čia yra labai prasmingas. Tai taip pat papildo startuolio dėmesį, kad duomenys būtų atviro kodo, o tam, kad blokų grandinės technologija iš tikrųjų būtų veiksminga.

Anksčiau šią savaitę moderavau grupę, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas tai, kaip bendruomenės gali pasiruošti ekstremalioms klimato kaitos ir nelaimėms, ir vienas dalykas, kuris iškilo daug kartų, buvo tai, kad tokie duomenys turi būti atvirojo kodo, kad viešieji ir privatūs subjektai galėtų lengviau. dirbti kartu planuodami klimato nelaimes ir geriau į jas reaguodami.

„WeatherXM“ paverčia visus duomenis atviru šaltiniu, ypač iš savo stočių nepakankamai aptarnaujamose arba kaimo vietovėse, gali būti naudinga bendruomenėms, kurios kovoja su augančia klimato įvykių grėsme ir žala nereikalaujant didelio biudžeto ar išteklių.

Šioje misijoje lengva atsilikti, bet pamatysime, ar oro sąlygų įtraukimas į blokų grandinę turės pakankamai paklausos, kad iš tikrųjų pasikeistų.

„Turime sukurti ekosistemą aplink mūsų technologijas ir idėjas, kad pramonė judėtų į priekį, kad meteorologija apskritai tobulėtų“, – sakė Nikiforakis. „Mums nepatinka senas būdas, kai viskas vyksta silose ir nesuteikiama prieiga niekam, kas turi įgaliojimus ar mokėjimą. Mes einame prieš srovę. Duomenis atveriame visiems.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -