Kauno miesto savivaldybė Europos didmiesčio atmosfera Kaune ir vėl kurs festivalis „Audra“: skelbia penkių dienų programą

0


Ikio didžiausias Baltijos šalyse šiuolaikinio miesto festivalio „Audra“ laiko lieka vis mažiau. Artėjančių renginių prognozėje koncertai, reivai, kultūrinės veiklos, performansai, meno instaliacijos ir per pusšimtį Kaune susitiksiančių Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir menininkų. Europos didmiesčio atmosfera alsuojanti festivalio programa Kauną užlies jau birželio 5 d9 dienomis.

Iki „Audra“ likus kiek daugiau nei savaitėms, organizatoriai pristato dviejų festivalių renginį šių metų renginių programą. Festivalis pasiūlys naują ir jau tradicija tapusių renginių įvairiose miesto vietose – nuo ​​festivalio vizitine kortele tapusių M. Žilinsko galerijos ar „Pergalės“ plieno perdirbimo gamyklos iki dar nesimatuotų erdvių – Kauno funikulieriaus, Lietuvos banko ar Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokšto.

Iš viso šiuolaikinio miesto kultūros tyrinėtojams „Audra“ žada padovanoti daugiau nei 100 valandų nesustojančio meninio veiksmo – koncertų ir vakarėlių, VR patirčių, ekskursijų, performansų, mados pristatymų ir net kavos degustacijų.

Scenozė Lietuvos ir užsienio šiuolaikinės muzikos žvaigždės

Keturias festivalio, įspėjamose erdvėse visos nakties scenos vienas po kito lūpų perspektyviausi ir savo auditorijos jau atradę didžėjai, muzikos atlikėjai ir grupės iš trijų pasaulio žemynų. Penkiuose koncertuose skambės elektroninės, ambientinės, rave stiliaus, trip-hop'o, pop, psichodelinės ir eksperimentinės muzikos garsai.

Jau birželio 5 d. VDU Didžiojoje salėje festivalį atidarys atlikėjo David August naujausio albumo VĪS pristatymo koncertas. Birželio 6 d. elektroninės muzikos gerbėjai rinksis M. Žilinsko dailės galerijos terasoje „Laukas“. Tarptautinės radijo stotys „Refuge Worldwide“ ritmus festivalyje „Audra“ anksčiau patyrę klausytojai jau žinojo, kad renginys kasmet tampa griausmingu ir būriu šokėjų pritraukiančiu vakarėliu po atviru dangumi.

Naktinė programa M. Žilinsko dailės galerijoje tęsis ir birželio 7 d. Ikoniška miesto erdvė pravers restauruojamų patalpų durų ir šeštadienio naktį ištroškusius lankytojus šalia trijų scenų, į kurias lūpas net 12 atlikėjų. Tarp jų – „Minimal Mondays“ įkūrė, vienas iš festivalio „Sūpynės“ organizatorių, elektroninės muzikos veteranas Nerijus SHN, Berlyno ritmais gyvenantis prodiuseris ir geriausiu didžėjumi 2018 metais tituluotas „Objekt“, iš JAV atkeliaujanti, autentišku nuginkluojančiu „Octo Octa“ Lietuvos bei užsienio žvaigždžių.

Audringai nakčiai praėjus ir išaušus naujai dienai, birželio 8 d. „Audros“ publika kelsis į nemokamą koncertą Ąžuolyne. Naujo, itališko prisirpusio albumo hitus gražiausiame miesto parke pristatomas atlikėjas Lukas Pilkauskas, čia lengvai psichodelinė, folkloro šaknis turinti „Kamanių Šilelio“ kūryba, ant kojų pakeliui aštriais politiniais lietuviškais komentarais, novatorišku požiūriu į elektroninę garso augimą ir milijonus klausytojų įvairios skambučių platformos muzikos turintis „Jitwam“ bei kiti.

Apšilus Ąžuolyne, programa tęsis „Pergalės“ Plieno perdirbimo gamykloje. Vienos laukiamiausios programos vakarėlių klausytojams padovanos susitikimus su šokių muzikos žvaigždėmis iš Jungtinės Karalystės „Moxie“ ir NIKS, duetu iš Australijos „Chaos In The CBD“, vienu geriausiai muzikos techno ir house funk didžėjų, bulgarų prodiuseriu „KiNK“, Europos klausytojų širdis pavergusia IMOGEN , pagrindine Uzbekistano naujosios elektroninės muzikos kartos figūra „Sabinē“ ir būriu Lietuvos atlikėjų – „Cport Cistema“ x „Fiorini“, „Mountak“ x „V“, „Times New Roman“, „Pakas“ x „Mantas T“ bei „Alex“ Krell“.

Šiuolaikinė kultūra šiuolaikiniame mieste

16 kultūrinių renginių, 10 skirtingų Kauno lokacijų ir daugiau kaip 70 valandų kultūrinių veiklų tokiais skaičiais pasitiks Audros“ kultūrinių veiklų programa. Tradicija tapusias naktines perklausas ar kasmetinį koncertą-konkursą Pusės dainos festivalis“, performansus ir koncertus papildys ir malonūs siurprizai – pavyzdžiui, tarmiškai uždainuosiantys chorai ar duris ekskursijų metu atversiančios tolimos reivo erdvės.

Birželio 6–8 d. laukia ir daugiau veiklų: Kauno funikulieriuje susitiks baristos, kavos mėgėjai ir istoriniai kavinių darbuotojai. Dar daugiau unikalių miesto vietų aprodys atveria įvairių ekskursijų gidai, žadantys trumpamsti Kauno naktinio gyvenimo istorijos puslapius ar užsukti į Prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Meninės instaliacijos, veiklos ir dirbtuvės taip pat lauks Kauno menininkų namų kiemelyje, Lietuvos švietimo muziejaus kiemelyje, Ąžuolyne, naktiniame klube „Lizdas“ ar net ant Vytauto parko laiptų.

Meno mėgėjams jungtinė paroda ir aštri performansų programa

Sugrįžtanti „Audros“ meno programa šiais metais įsikurs dviejose miesto erdvėse „Pergalės“ plieno perdirbimo gamykloje ir M. Žilinsko dailės galerijoje.

„Pergalės“ plieno fabrike vyksianti performansų programa primins apie kūnišką ir geidulingą industrinio pasaulio prigimtį. Tarp metalo staklių, kranų ir priekalų judantys menininkai seniai pamirštas erdves prikels naujam, šiuolaikinio meno prisotintam gyvenimui. Perspektyvūs ir aštrūs, drąsiai į naujus projektus pasineriantys Europos choreografai, judesio meistrai, eksperimentinėse scenose vis ryškiau šviečiantys kūrėjai, „Pergalės“ plieno fabrike pristatys performansų programą.

Tuo tarpu net keturias dienas M. Žilinsko galerijoje lankytojai galės pasinerti į svaiginančias jungtinės parodos kuratorių Tautvydo Urbelio ir parodos architekto Vlado Suncovo vizijas. Galerijos scenografiją kurs ir į fragmentišką pasaulį panardins būrys šiuolaikinio meno kūrėjų. Lankytojai bus kviečiami vaikščioti po trijuose aukštuose, architektų instaliacijų, kompiuterių generuojamų vaizdų, garsų, išraiškų iliuzijų ir vizualių pramanų labirintus.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -