gimnazijos sieną papuošė kūrinys su ypatinga žinute

0


Kauno gatvės meno galeriją papildo menininko Tado Šimkaus autorinis darbas „Apkabinimas“. Neofreska ant „Aušros“ gimnazijos sienos įprasmintos vienos seniausių ir aktyviausių nevyriausybinių organizacijų – „Jaunimo linijos“ – veiklos Kaune trisdešimtmetis. Idėja įgyvendinta per „Kauno akcentų“ programą.

„Jaunimo linija“ teikia emocinę paramą jaunimui, per dieną priimdama daugiau kaip šimtą skambučių. Viena pagrindinių organizacijos misijų – kurti tarpusavio ryšį, nepalikti žmogaus vieno su skausmu ir problemomis. Minėdama 30 metų veiklą Kaune sukaktį, organizacija šį jubiliejų nusprendė įprasminti meno kūrinius, o Kauno miesto savivaldybė skyrė finansavimą tokiai iniciatyvai. Akcentui pasirinktas Tado Šimkaus darbas „Apkabinimas“, atspindintis organizacijos veiklos prasmę – ryšį ir atidumą kitam.

„Kaip besikreipiantys į „Jaunimo liniją“, gaudami nors ir nuotolinę pagalbą, jie jaučiasi sako apglėbti bei palaikomi. Piešinys „Apkabinimas“ būtent tai ir atspindi. Nupiešta figūra kelia teigiamas emocijas, parodo žmonių tarpusavio ryšius, o mintis nukreipia į atviresnį, meilės pilną gyvenimą“, – apie kūrinį kalbėjo autorius Tadas Šimkus.

Menininkas atviravo, vykdyk šį akcentą Kaune – didelis džiaugsmas. Nemaža dalis jo artimo rato savanoriauja „Jaunimo linijoje“, tad ir pačiam T. Šimkui buvo garbė padėjo prie organizacijos viešinimo.

Nors tema sudėtinga, piešiniu bandyta suteikti jai lengvumo ir pozityvumo. Apsikabinusių asmenų siluetai pavaizduoti švariomis linijomis, neiššaukiančiomis spalvomis, kad sklandžiai įsilietų į aplinką.

„Aušros“ gimnazijos sieną papuošęs didelio mastelio kūrinys nupieštas per savaitę. Savo štrichus čia paliko ir patys savanoriai. Paskutiniu potėpiu per oficialų kūrinio atidengimą ir pristatymą visuomenei tapo „Jaunimo linijos“ logotipas.

„Dar viena siena tapo „gyva“, miesto papuošė dar vienas „Kauno akcentas“. Tai ne tik gražus, bet ir išskirtinę prasmę turintis kūrinys – padėka „Jaunimo linijai“ ir jos savanoriams, kuriems teikiama psichologinė ir emocinė parama, konsultacijos kasdien padeda šimtams jaunų žmonių.

Organizacija jau tris dešimtmečius tęsiasi labai kilnią misiją, todėl miestui yra garbingo prie jų veiklos įamžinimo ir taip išreikšti savo padėką bei pasveikinimą jubiliejinės sukakties progą. „Apkabinimu“ toliau skleidžiame – būtina rūpintis savo psichologine sveikata. Šią idėją palaikome irme“, – per neofreskos atidengimą skatina Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Pasak vicemero, nuo 2017-ųjų per „Kauno akcentų programą“ Kauno savivaldybė finansavo gausybės įvairių meninių objektų įrengimą – gatvės meno kūrinių, skulptūrų, dizaino objektų. Visa tai puošia miestą, išryškina jo savitumą. Jis ir toliau ragina kūrėjus siūlyti savo idėjas, kurių miesto įvertinimas ir geriausias iš jų finansų.

Neofreskos „Apkabinimas“ įgyvendinimui Kauno savivaldybė skyrė 5 tūkst. eurų. Nuo „Kauno akcentų“ programos starto ekspozicija po atviru dangumi Kauno erdvėse papildė jau apie 120 kūrinių. Vien šiemet sulaukta 19 paraiškų. Daugiau informacijos apie iniciatyvą: akcentai.kaunas.lt.

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -